Shop Mobile More Submit  Join Login
Typowy polski bol dupska by SonicPegasus Typowy polski bol dupska by SonicPegasus
Wstawiam pracę z przed 2 miesięcy. Praca poleciała na konkurs, ale nic z tego nie wyszło :P Wstawiam, żeby pokazać, że rysuję nie tylko kuce.
Komiks (W sumie nie wiem, czy to można nazwać komiksem?) z bólem dupska :D
Add a Comment:
 
:iconyarwis:
Yarwis Featured By Owner Oct 15, 2013
Brakuje wspomnienia o armii urzędników (mimo rozwoju technologii i ograniczenia papierkologii mamy biurokrację większą niż za czasów PRLu), oraz o setkach tysięcy przeszkód w postaci haraczu i papierków, które groźnie otaczają każdego przedsiębiorcę. W sumie kiepska organizacja niektórych instytucji pożera więcej środków niż wspomniane pensje (przypomnę tylko burdel w niektórych spółkach [przykładowo PKP], czy "prywatyzację" gdzie bardziej opłaca się sprzedać zakład za psie pieniądze zagranicznej firmie która zamyka świeży nabytek, niż pracowniczej spółdzielni, która oferuje więcej).

No i mentalność taka - wezmem panie z junii, później zanim wejdzie duży zus to firmem rozwiomze, bimdzie piniomc, pan da fakture na lewo to oboje zarobimy, nie? Byleby jak najwięcej wykroić, zabrać, złoić, z rodaków i wszystkich dookoła, eh.
Reply
:iconadula11:
Adula11 Featured By Owner Oct 14, 2013  Student General Artist
Ten koleś na końcu wygląda jak student przed 1-wszym.
Welcome to Poland. I się dziw, że niektórzy obcokrajowcy (z wyjątkiem wschodniej granicy) chcą u nas mieszkać.
Reply
:icondracoblair:
DracoBlair Featured By Owner Oct 12, 2013  Hobbyist Digital Artist
Czesciowo sie zgadzam, jestem nauczycielem prywatnym i loja ze mnie ile sie tylko da, bez bonusow
Reply
:iconvulpimo:
Vulpimo Featured By Owner Oct 11, 2013
Z bólem jak z bólem ale coś w tym jest. Zwłaszcza, że takie przykładowe żołnierzyki nie robiąc nic konstruktywnego dostają niesamowite bonusy. 
Reply
:iconsonicpegasus:
SonicPegasus Featured By Owner Oct 12, 2013  Hobbyist Digital Artist
Bo nie ma żadnego najazdu na nasz kraj. Bardziej nieuczciwe jest to jaki niezasłużony hajs przyznaje się posłom i innym wieśniakom z naszego rządu.
Ale Polska to piękny kraj www.youtube.com/watch?v=YX6eoR…
Reply
:iconvulpimo:
Vulpimo Featured By Owner Oct 12, 2013
A gdyby był najazd? W sumie dla mniejszych państw nie ma sensu utrzymywać armii, bo na taką, z którą liczyłyby się mocarstwa nie może sobie pozwolić a każda inna byłaby bezużyteczna. Vide napad Rosji na Gruzję w... 2008? Równie dobrze można polegać jedynie na interwencji ONZ, efekt będzie taki sam. Co nie zmienia faktu, że możnaby słać tych 'profesjonalnych' żołnierzy w ramach pomocy w interwencji za jakąś konkretną korzyść, nie za poklepanie prezydenta po główce przez Barracka.

Posłowie i inni wieśniakowie niestety udają przynajmniej, że coś robią i zasłaniają się tym, że są 'wybrani przez naród' (tjaaa). Podczas gdy armia z ekonomicznego punktu widzenia już w teorii generuje czystą stratę.
Reply
Add a Comment:
 
×

Featured in Collections
Details

Submitted on
October 11, 2013
Image Size
2.2 MB
Resolution
2480×3508
Link
Thumb
Embed

Stats

Views
631
Favourites
10 (who?)
Comments
6
×